|
Maar daar is nu gelukkig verandering in gekomen! Sinds 2 weken hebben wij de nieuwe Petracs 2021 binnen. Waar we vroeger nauwelijks 60 flessen voor België hadden, zijn dat er nu 240.
Deze witte wijn is hun absolute topper én bovendien de allerbeste witte Hongaarse wijn tout court… Zoals u weet is Tokaj immers vooral bekend voor zijn zoete wijnen. Vega Sicilia was met hun Oremus project de eerste om ook top witte droge wijnen te maken. En intussen weten we dat dit fantastische wijnen zijn in veroudering.
In het begin nog met veel mineraliteit en frisse zuren. Maar met de jaren wordt de wijn denser en breder. Furmint is natuurlijk geen bekende druif. Ik maak daarom graag de vergelijking:
in zijn jeugd als mineralige Chenin met veel complexiteit, daarna breder als grote witte Bourgogne. Maar met die blijvende mineraliteit die de wijn zo heerlijk maakt.
|